Chci zavolat
+420 284 816 282

Chci napsat
info@ters.cz

Facebook
Facebook stránka

Historický mezník obce Lipec 2018

V srpnu 2018 se konala v obci Lipec významná akce, která nesla název „Historický mezník obce Lipec“. Na této akci se slavily rovnou dvě významné události výročí 100 let od založení Československa a další neméně podstatný mezník obce, kdy došlo k předání obecní vlajky z rukou pana Řípy obci Lipec. Svou účastí na takto významné akci obec poctila i hraběnka Polyxena Czernínová, která se účastnila celého průvodu a probošt Hronek, který obecní vlajku vysvětil.

Oslava, tak významného dne pro obec Lipec začala u obecního úřadu, kde byla slavnostně předaná vlajka, znak a standarta starosty starostce obce. Vše se neslo v slavnostní a přátelské atmosféře. Na tuto slavnost byly zapůjčeny polabské kroje z Národního divadla, které dotvořily autentičnost akce, stejně jako vystoupení kolínských mažoretek i účast dobrovolných hasičů z Lipce a Radovesnic II. Konal se průvod všech zúčastněných, kde v čele průvodu šel šampion mezi koni ve státních barvách s vlajkonoškou, která nesla symbol české státnosti českou státní vlajku. Celý tento průvod byl doprovázen dechovou kapelou Podkověnka, která dodala pevný, přitom pozitivně naladěný krok všem přítomným. Vítání všech hostů chlebem a solí proběhlo u Tří Smrků, kde byla malá přestávka na občerstvení.

Při této slavnosti proběhlo několik malých překvapení pro hosty. Prvním z nich bylo darovaní odznáčků s obecním znakem, každému zúčastněnému. Následovalo vypuštění bílých holubic, jako symbol čistoty a mírumilovnosti, která provázela celou akci a nespočet barevných balónků, které jsme společně vypustili při slavnostním vztyčení vlajky na stožár. Poté následovala zábava, kde se tancovalo, pilo a jedlo až do rána.

Za rodinu Řípových, děkujeme všem co se na této akci podíleli. Taktéž velice děkujeme obci Lipec za udělení ocenění Čestný občan, kterého si nesmírně vážíme.